Rodzaje brązów, a tuleje brązowe!
Tuleje brązowe – brąz jest używany w wielu obszarach. Ze względu na swoje doskonałe właściwości uzyskujemy blachy brązowe i rury z brązu, dzięki czemu nadaje się do stosowania w instalacjach wodnych i gazowych. Brąz służy również do łączenia drutów z różnych materiałów. Jest to możliwe, ponieważ nie ma ryzyka stworzenia ogniwa elektrochemicznego. Ponadto ozdoby z brązu są wykonane z różnych typów i odlewanych części maszyn.
Tuleje brązowe w kontekście przedstawienia klasyfikacji brązów
Brąz zależy od poszczególnych dodatków stopowych, które wzbogacają miedź. Najpopularniejsze z nich to: brązy berylu – ich zawartość to beryl (2%) oraz tytan, kobalt i nikiel (0,5%). Warto o tym pamiętać decydując się na tuleje brązowe.
Bardzo odporny na korozję i ścieranie, dlatego stosowany do produkcji szczotek w silnikach elektrycznych, częściach pomp, sprężynach i narzędziach chirurgicznych. Brąz aluminiowy. Mają 5-11% zawartości aluminium, ale mogą być również obecne inne pierwiastki stopowe. Ten rodzaj brązu jest bardzo trwały, stosowany w łożyskach ślizgowych lub elementach napędowych. Brąz krzemowy – zawartość krzemu osiąga 4,5%. Jest to twardy i trwały element, jednak o niskiej plastyczności. Kute stopy stosuje się jako sprężyny i siatki, a odlewanie najczęściej stosuje się w łożyskach i napędach.
Brązowe cyny – kolor szary, z 1 do 9% cyną. Zawierają pierwiastki stopowe, takie jak ołów i cynk. Służą do elastycznych, trudnych do noszenia elementów. Z większą zawartością ołowiu, także w tulejach i tulejach łożyskowych. Brązy manganu zawierają od 11,5 do 13% manganu, a także od 2,5 do 3,5% niklu. Najlepszy do rezystorów wysokiej jakości, jeżeli chodzi o tuleje brązowe. Jak widać, brąz jest dziś tak samo ważny jak w starożytności, a jego udziału w licznych procesach nie można przecenić. Skorzystajmy więc z oferty sklepu, który sprzedaje produkty z brązu, w tym przede wszystkim sprzedaż brązowych rur, blach, prętów, tulei, taśm i rolek.
Dodaj komentarz