System rotacyjny, a tuleje brązowe

Tuleje brązowe – system obrotowy w szyi musi być zbudowany tak, aby cały kołnierz z ładunkiem obracał się swobodnie. Ze względu na obciążenia i liczbę wyładowań wszystkie części muszą być bardzo trwałe. Dwa najbardziej popularne sposoby budowy systemu obrotowego to tuleja włożona między kołnierz a pręt, wykonana z materiału o niskim współczynniku tarcia (brąz, miedź) lub łożysk (kulka, igła lub suwak).

Tuleje brązowe w świecie systemu rotacyjnego!

Większość prętów do intensywnego treningu, takich jak CrossFit, oferowanych na polskim rynku jest zbudowanych na łożyskach. Wydaje się, że nasza decyzja o budowie szyi z rękawami jest silnie sprzeczna z prądem. Jest to jednak przemyślany wybór. Szczególne cechy systemu obrotowego wykonanego z tulei to wytrzymałość (mniej elementów, które mogą się zepsuć) i mniejsze zapotrzebowanie na serwis (czyszczenie i olejowanie). System obrotowy wykonany z łożysk oznacza lepszy i płynniejszy obrót oraz wyższą cenę (mówimy tutaj o wysokiej jakości łożyskach igiełkowych i ślizgowych), jeżeli wspominamy tuleje brązowe.

W ten sposób szyja z rękawem zostanie zaprojektowana do treningu o wysokiej intensywności (liczba wyładowań), gdzie uczestnicy są początkującymi lub średnio zaawansowanymi. Jednak szyja z łożyskami jest przeznaczona dla zaawansowanych sportowców, dla których każdy procent lepszego obrotu na szyi podczas olimpijskiego podwójnego boiska jest wyczuwalny. Wielu producentów pokazało nam podstęp. Cóż, wykorzystując potencjał marketingowy łożysk (technicznie najlepsze rozwiązanie), sprzedają gryfy, w których łożyska są co najwyżej średniej jakości tulei brązowych.

Dodaj komentarz